Typov binárnych opcií na obchodvanie je viac. Niekedy to môže byť mätúce špecialne ak ste noví obchodník. Brokeri na svojich stránkach vysvetľujú rozdieli ale samozrejme v angličtine. Preto píšeme tento článok kde vám podrobne vysvetlíme ako typy opcií možte obchodovať. 

Jedna z najlachšíš opcií jednoducho potrebujeme odhadnuť aby bola cena po expiračnej dobe dole alebo hore nad sumou kde sme otvorili. Máme 2 možnosťi aby bola hodnota nad alebo pod. Ak si zvolime nad (Call option) a cena je v expiracnom čas čo i len jeden pip vyšia než cena kde sme otvorili výhrame celkovú sumu. Ak si zvolíme pod(Put options) a cena v expiračnom čase je čo i len jeden pip pod na cenou kde sme otovorili vyhráme celkovu sumu.

ONE TOUCH/NO TOUCH Options

Ked používame ONE TOUCH opciu jednoducho nám stači ak sa cena len dotkne učitej hladiny pred tím než čas vyprší. Stačí nam že sa cena dotkne hodnoty len raz kym čas vypriší a nezáleži na tom kde tá cena ide po dotknutí pretože náš obchod je už  vyhratý. Pre NO TOUCH opciu je to presny opak. Cena sa nemože dotknut určitej hladiny pokial čas nevyprší.

IN/OUT or BOUNDARY or Range

Keď používam IN opciu obchodník očakáva že cena sa bude pohybovať medzi dolnou a hornou hranicou bez toho aby sa dostala cena mimo toto rozmedzie v expiračnej dobe. Povedzme si priklad EUR/USD sa momentálne obchoduje na 1,2000. Povedzme že horná horná hranica je daná na 1.2050 a dolná na 1.1950 a mi si zvolíme IN opciu. Ak vyprší čas a EUR/USD sa obchoduje medzi 1.1950 a 1.2050 obdržime naš zisk.  Pre out opciu očakávame logicky že bude cena mimo 1.1950 a 1.2050.

24option-range-out-600

60 seconds Binary Options

Posledním druhom sú 60 sekundové opcie. Sú to v podstate UP/DOWN opcie ktoré majú expiračnu dobu len 60 sekund. Ćiže sú dosť rýchle. Ak zvolíme Call opciu a cena v expiračnom čase (60 sekund) je nad cenou v ktorej sme otvárali máme zisk. Ak zvolíme PUT opciu tak presne to isté len opačný smer.

Pokračujte v článku Forex vs Binarne opcie.